Znovupoužitelná nádoba pro přesypání many

Do jaké nádoby se dá mana přesypat, aby v něm bezpečně vydržela déle než měsíc?

S přáteli si objednáváme Family Pack a potřebujeme si to přesypat do nějakých nádob, protože nežijeme v jedné domácnosti. Dělá mi starosti, že mana po otevření vydrží jenom měsíc, tak hledám způsob jak ji uskladnit, aby vydržela aspoň tři měsíce.

Co jsem pochopil, tak pro skladování many je důležité, aby byla v suchu, temnu a ve vzduchotěsné nádobě. Jaký povrch nádoby je pro skladování vhodnější? Sklo, plast, kov nebo je to jedno?

Máte někdo konkrétní tipy či zkušenosti jaké nádoby jsou pro skladování many vhodné?
Mě napadá klasická zavařovačka a pak jsem na internetu viděl širokou nabídku dóz, ale než nějaké nakoupím, tak bych rád věděl, která je k tomu nejvhodnější.
Co jsem se díval, tak obal many je z PET/Al/PE, ale dózu z takových materiálů jsem nikde prodávat neviděl.

1 Like

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz! Přesypáním Many do vzduchotěsné nádoby se prodlouží její trvanlivost až na 6 měsíců a je důležité, aby byla opravdu skladovaná v temnu a suchu. Nejvhodnějším materiálem je plast nebo sklo, u průsvitných dóz je ale třeba dávat pozor, aby nebyly vystaveny přímému slunečnímu záření.
Je důležité se zaměřit na těsnění, aby se do nádoby opravdu nedostal žádný vzduch při uchování. Na trhu jsou nabízené různé dózy na doplňky stravy pro sportovce, většina je vyrobena z neprůsvitných plastových materiálů. Dané nádoby jsou ideální pro uchování prášku, budou pohodlnější k manipulaci a jsou víceméně nerozbitné, dejte ale pozor na to, aby dóza byla vyrobena z plastu, který je určen k balení a uchovávání potravin.
Z hlediska udržitelnosti by se dala využít i zavařovačka, je ale potřeba ji uchovat v dostatečně temném místě, jak jsem již psala výše. Lze použít také kovovou dózu, ale opět tady platí pravidlo, že musí být vhodná pro styk s potravinami. Takové kovové dózy ve větších velikostech se ale bohužel hůř shání.
Máme zpětné vazby i od zákazníků, kteří prášek po celou dobu skladují ve FamilyPacku. V tomto případě po každém nabírání se musí z balení pořádně vysát vzduch, což nemusí být pro všechny pohodlné a to je také důvod, proč doporučujeme přesypání prášku do nádob.
Tedy pro shrnutí: dóza musí být z materiálu vhodného ke skladování potraviny, nejlépe neprůsvitná a dobře uzavíratelná.
V případě dalších dotazů nebo podnětů se na nás určitě neváhejte znovu obrátit :slightly_smiling_face:

Přejeme krásný den,
Tým Mana

1 Like

Já třeba používám znovuzavírací silikonový sáček (ale to nejen na MANU, ale i na potraviny, ktere mají byt bez přístupu vzduchu), který mužete otevírat a zavírat a vzdy vzduch vytlačit tesne před dokoncením uzávěru. Výhodou je zdravotně testovaný a nezavadný silikonový materiál, vymyvatelný, docela odolný na protržení a několik velikostí, zaberou i minimum místa. V pevné nádobě nikdy nedocílíte, aby tam vzduch nebyl… já mám tyhle sáčky 1000 ml &quotDOŽIVOTNÍ&quot SILISÁČEK® opakovatelně použitelný silikonový sáček na potraviny GoEco®, fialový - Vaše DEDRA - oficiální stránky

2 Likes