Více bílkovin v denní dávce

Dobrý den,

několikrát jsem zahlédl na sociálních sítích toto téma. Jelikož 100g bílkovin není pro fyzicky aktivního jedince dostat tak se chci zeptat jestli plánujete verzi Protein+? Je to jediné co mi brání v tom abych mohl manu využít jako 100% náhradu za můj den.

Předem děkuji za odpověď :slight_smile:

1 Like

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz. Předávám ho kolegům z technologického oddělení a jakmile od nich obdržíme odpověď, budeme Vás kontaktovat.

S pozdravem,
Kristýna, Mana

Přeposíláme odpověď z našeho technologického oddělení:

Dobrý den,

děkujeme za váš dotaz. Mana je určená pro zdravé dospělé jedince, kteří mají průměrné potřeby na živiny a energii (2000 kcal) a u většiny živin se držíme doporučení EFSA/WHO. Co se týče zastoupení bílkovin v Maně, tedy 20 g/ porci, Mana poskytuje vašemu tělu více bílkovin, než je normálně doporučováno pro průměrného člověka. Porce Mana obsahuje 40 % proteinů vůči RHP.

V případě, že potřebujete vzhledem k vaší vyšší fyzické zátěži zvýšit příjem bílkovin, doporučujeme k Maně toto množství navíc doplnit z jiných zdrojů. Možná potřebujete doplnit jen některé esenciální aminokyseliny, BCAA pro lepší regereraci, posílit imunitu pro lepší regeraci vitaminem C. Důležité je také zmínit, že příliš vysoký příjem bílkovin ve stravě může zatížit funkci ledvin a vést k jejich poškození.

V současnoti vám výrobek s “Protein+” nemužeme nabídnout, ale nechte se překvapit. Mana vývojový tým neustále pracuje na nových produktech, jak už jste možná zaznamel s příchodem nových příchutí, tak R&D tým opravdu nespí a na nové produkty se můžete jen těšit .

Napište nám zase. S pozdravem

Soňa, Tým R&D MANA