Velikost balení

Dobrý den,
Manu jím už asi rok a samotný prodkut (kupuji si prášek) mi vyhovuje ve všech směrech.
Starosti mi ale dělá velké množství odpadu, které při tom produkuji (sáčky navíc nejsou efektivně recyklovatelné) a 12 kg balení je pro mne příliš velké. Přimlouval bych se za sáček např. 3kg (35 porcí), třeba dva sáčky v krabici.
Chápu, že víc druhů balení je technická a logistická komplikace. Na druhou stranu myslím, že by menší množství odpadu ladilo s vaší ekologickou politikou a věřím, že nejsem jediný, kdo by větší balení uvítal.
Díky za zvážení! Petr

3 Likes

Dobrý den Petře,

děkujeme za Váš příspěvek. Vážíme si Vašeho ekologického vnímání a moc nás těší, že Vám Mana vyhovuje! :slight_smile: Naším cílem je od počátku fungování naší společnosti vyvíjet a vyrábět produkty s co nejmenším dopadem na naše životní prostředí a s ohledem na udržitelnou produkci plodin, neustále hledáme způsoby, jak být co nejvíce eco-friendly. S balením Family Pack jsme přišli jednak na základě mnoha zpětných vazeb od zákazníků, kteří velké balení vyžadovali a také právě z ekologického důvodu. Jeho zavedením jsme snížili spotřebu papíru o 87 % a plastů o 76 % v porovnání s klasickým balením 35 jídel. Úspora obalů činí několik tun, za což jsme neskutečně rádi! :slight_smile: V tomto článku na našem blogu Jak jsme dokázali, že má Mana tak dlouhou trvanlivost? – Mana™ | Česko se můžete dočíst více o obalovém materiálu Mana produktů a o naší snaze minimalizovat dopad naší výroby na životní prostředí. O dalších velikostech balení uvažujeme. Vaši zpětnou vazbu určitě předáme jako podnět kolegům z R&D oddělení, kteří se neustále zabývají vývojem a vylepšováním našich produktů i obalovým materiálem, takže je možné, že v budoucnu s další velikostí balení přijdeme. O všech novinkách vždy informujeme prostřednictvím newsletterů a na našich sociálních sítích, tak nás sledujte a nic Vám neuteče :slight_smile:

Krásný den,
Kristýna a Tým Mana

Dobrý den,
jsem dlouholetý poživatel Mana prášku a konečně jsem vyzkoušel Family Pack. Toho odpadu z malého balení je opravdu hodně a určitě je super mít větší balení, ale Family Pack už mi přijde až extrémně velký. Nevadí mi kupovat tak velké množství najednou, ale bylo by dobré ho rozdělit třeba do 4 pytlů místo jednoho obrovského. Výše píšete, že o tom uvažujete. Posunula se tato úvaha někam blíže realitě? díky, Petr

Dobrý den, Petře :slight_smile:
navázala bych na naši předchozí odpověď, kde jsme nastínili, že se snažíme posouvat dál nejen co se týče složení našich produktů, ale i obalových materiálů a typů balení, ve kterých Manu nabízíme. Dopředu nic prozrazovat nechceme, ale můžeme Vás ubezpečit, že bereme na vědomí veškeré zpětné vazby od našich zákazníků a vnímáme je jako podněty k zamyšlení a zlepšení. Snažíme se jednat co nejvíce ekologicky, jak ve výrobě, tak právě i při volbě obalového materiálu, stejně tak nám ale velmi záleží, aby se naše kroky setkali s přáními našich zákazníků. Proto podněty postupně zapracováváme, jen prosíme o trpělivost, jejich realizace vyžaduje určitý čas. O veškerých novinkách budeme včas informovat, ať už na našich sociálních sítích nebo také v našich pravidelně zasílaných newsletterech.

S pozdravem a přáním příjemného dne,
Nikola a Tým Mana