Užívání Many při ulcerózní kolitidě

Dobrý den,
mám nově zjištěnou ulcerozní kolitidu. Nyní jsem v aktivní fázi nemoci, je Mana při tomto postižení střeva vhodná? Mám hodně omezený jídelníček, tak mě napadlo, jestli právě Manou nevyřeším to nekonečné vymýšlení receptů na bezezbytkovou dietu, kterou mám nařízenou. Předem děkuji za odpověď.

Hezký den.

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz. Ulcerózní kolitida je chronické zánětlivé onemocnění střev, které může vést k jejich zužování a vnitřní tvorbě abscesů. Nicméně léčba Ulcerózní kolitidy je velmi individuální.

Pokud dojde ke vzplanutí této nemoci, člověk by měl ze svého jídelníčku vyloučit nerozpustnou vlákninu (čerstvou zeleninu a ovoce, luštěniny,…) a hůře stravitelné jídla, které za normálních okolností zanechávají nestravitelné zbytky a dráždí člověku sliznici střev. Doporučují se jíst menší porce alespoň 5 krát denně a přijímanou stravu důkladně rozmělnit.

Prášková Mana i Mana Drink obsahují vlákninu, kterou bezezbytková dieta spíše z doporučených potravin vylučuje. Na druhou stranu Mana produkty a její tekutá konzistence usnadňuje proces trávení a tudíž minimálně mechanicky namáhá střevní stěnu.

Při správném dávkování pro Vás může být Mana vhodným řešením, neboť’ je lehce stravitelná a nenadýmá. Vzorek na vyzkoušení zdarma nezasíláme, nicméně nově si můžete zakoupit na ochutnání jeden Mana Drink v hypermarketech Globus, v drogeriích DM a Rossmann, v novinových trafikách Relay a online v lékarnách Dr. Max.

Vzhledem k Vaši dietě doporučujeme složení Many konzultovat s Vaším lékařem. Pokud budete mít další otázky velice rádi Vám vše vysvětlíme a objasníme.
Zuzana, Mana