Trvanlivost velkého balení Many

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat zda-li máte někdo zkušenosti s trvanlivostí Many po otevření. Jde mi o to velké balení za 5100,-. Koupil jsem ho s představou že jej budu mít na půl roku třeba, ale na obalu je psáno že má trvanlivost do měsíce po otevření , což těch 140 dávek určitě nezdělám. Přendavám to postupně do zavařovacích sklenic kam se snad tolik vzduchu nedostane ale už jich mám naplněno dost + mi toho ještě v tom pytli dost zbývá. Tak jsem se jen chtěl zeptat zda-li někdo toto velké balení máte a jestli je v pohodě i po měsíci kdy jste jej nechali třeba jen v tom velkém pytli. Mám ten vršek pytle uzavřený kolíkem na prádlo ale nechci aby mi ty výživové hodnoty many nějak zmizely. Přeci jen to nebylo nejlevnější. Děkuji všem za rady

Dobrý den,

děkujeme za Váš příspěvek, který je zřejmě směřován na ostatní zákazníky, ale určitě bychom Vám rádi odpověděli i za nás :slight_smile:
Na obalu uvádíme, že po otevření je nutné balení spotřebovat do 1 měsíce. Při přesypání do vzduchotěsné nádoby a skladování v temnu se trvanlivost prodlužuje na 6 měsíců od otevření. Z toho vyplývá následující: 1. pokud balení otevřete a spotřebováváte rovnou z pytle, je trvanlivost 1 měsíc od otevření, 2. pokud balení otevřete, přesypete ho do vzduchotěsného a skladujete v temnu, je trvanlivost 6 měsíců od otevření původního pytle, a za 3. - samotný originálně uzavřený pytel má minimální trvanlivost 18 měsíců od data výroby, jde tedy s opatrností využít i po tomto datu, avšak potom již negarantujeme množství vitamínů a některých nutrientů. Po 1 měsíci ale již nedoporučujeme konzumovat prášek přímo z načatého pytle, je to stejné jako u menšího balení po 7 sáčcích, kdy je nutné prášek z jednoho sáčku zkonzumovat do 1 měsíce.

S pozdravem,
Kristýna, Mana

2 Likes

Jestli je to s velkým balením stejně jako s malými, tak to jsem někdy déle otevřené měla. Jíst se to pak dalo, blbě mi po tom nebylo. Chuť ale byla o něco jiná (trochu horší), Mana do sebe nasála vlhkost ze vzduchu, takže taky šla hůř rozmíchat (dělala hrudky). Takže to asi bude podobné.

Podívejte se, výrobce se kryje, to je samozřejmé. Prakticky jen zopakovala to, co je na obalu a její odpověď je zcela bezcenná. Jen prostě nějak reagovat musela. Zcela logicky… Pokud pytel otevřete (sám jste viděl, jak je balení kvalitní a několikrát chráněné proti vlhkosti), odeberete si do nádoby k denní spotřebě - což netrvá déle, jak pár minut, se moc vlhkosti ze vzduchu do pytle nedostane. Pakliže z pytle následně vymačkáte maximální množství vzduchu a řádně uzavřete, ze zbytků vzduchu se jen minimální množství vlhkosti přenese do prášku a hlavně! tuto minimální vlhkost pohltí milimetrová vrstva prášku a dál se nedostane… takže kromě několika milimetrů prášku zbytek zůstává netknutý. MNOHEM HORŠÍ vidím přesypávání do sklenic, kdy každý kousek prášku vytáhnete na světlo a vlhkost a během přesypávání veškerý prášek řádně vlhkostí kontaminujete. Takže - selský rozum velí - nechat v pytli a odebírat postupně s vymačkáním veškerého vzduch před řádným uzavřením. Tak vám, jak jsem psal, kromě milimetru “navlhlého” prášku zůstane vše v temnu a suchu a to i oproti onomu přespávání - které radí výrobce a je zcela kontraproduktivní. Rozum do hrsti a selský rozum prosím. Paní z podpory odpapouškuje to, co jí někdo řekne, aby papouškovala. Víc od ní nečekejte.

Já jsem právě na radu paní z podpory dal, a přesypal jsem to do 3x 6l platových nádob od GymBeamu, proto doufám že to bude v pohodě jelikož jste mě teď dost znejistil tím jak jsem to musel přendávat z toho pytle a přišla každá část do kontaktu se světlem a vzduchem. Děkuji

Dobrý den,

děkujeme za další tip skladování FamilyPacku, pokud s tím máte pozitivní zkušenost, jsme rádi, že ji sdílíte. I daný způsob skladování je možný, pokud je to pro Vás pohodlné. Při přesypání celého obsahu do uzavíratelné nádoby či do více menších, dojde ke kontaktu ManaPowderu se vzduchem a světlem na malou chvíli a většině lidí pak vyhovuje celkově snadnější manipulace při přípravě. Někdo také může mít problém s tím, jak spolehlivě uzavřít po vysátí vzduchu velké balení FamilyPacku, aby se do něho do dalšího otevření vzduch postupně opravdu nedostával. Doporučení o skladování vytvořili naši kolegové z R&D týmu, kteří ve vývoji aplikují své znalosti a dlouholeté zkušenosti z oblasti chemie, biologie a potravinářství. I oddělení Customer care je složeno z lidí vzdělaných v oboru, tudíž o pouhém papouškování ani v tomto případě nemůže být řeč. Nikdo ovšem není vševědoucí a zkušenosti z praxe jsou nad zlato, proto jsme vděční za každý poznatek od našich zákazníků, i díky kterým se můžeme posouvat neustále dál :slightly_smiling_face:

S pozdravem,
Kristýna, Mana