Skryté zdražení

Snížení množství kalorií u nového Mana drinku není nic jiného než skryté zdražení a mrzí mě, že se z toho ještě snažíte dělat výhodu a děláte tak z lidí blbce. Přitom jediný důvod je vaše vyšší marže. Přešel jsem kompletně na Plenny Shake, který chutná lépe, je levnější (navíc si neúčtují přirážku za příchutě a nabízejí slevy za subscription), člověk se po něm necítí tak těžko, má lepší složení (méně tuků, vyváženější spektrum vitamínů, typicky B12, který je těžko vstřebatelný), drinky mají 400 kcal, atd. Manu jsem kupoval dlouho, ale proč platit víc za horší produkt s tak agresivní a manipulativní reklamou…

Obecně váš marketing je v poslední době tak agresivní, že to až odpuzuje (například všudypřítomné vyzdvihování “ambasadorů”, což je jen hezčí slovo pro ty, kterým platíte, aby o vás hezky mluvili).

PS: měsíce lákat lidi na Mana Burger, který pak neumíte dodávat mimo Prahu, je taky fail.

2 Likes

hustý oni fakt dali 330kcal do 330 ml jo :smiley: Přitom zrovna tohle se lidem líbilo.

“One bottle is only 330ml, making it the most compact RTD (in comparison, Saturo’s 330ml has 330kcal).”

image

tenhle krok moc nechápu.

1 Like

Dobrý den,
děkujeme za zpětnou vazbu.
Proč nový ManaDrink obsahuje pouze 330 kcal na místo dosud obvyklých 400 kcal?

Hlavní důvody jsou dva: technologický a chuťový a navzájem spolu souvisí. Složení Many neustále vyvíjíme, zapracováváme nové suroviny a stejně tak pracujeme i na vylepšení konzistence a chuti. Díky tomu, že jsme částečně snížili obsah kalorií v drinku, jsme v budoucnu technologicky schopni vyvinout ještě lepší a chutnější varianty příchutí. Jednu z nich už finišujeme a věříme, že nám brzy dáte za pravdu. Zároveň při vývoji nových receptur pečlivě nasloucháme zpětné vazbě od našich zákazníků. V této nové verzi jsme zapracovali na odstranění hořkosti, lepších senzorických vlastností jsme docílili právě mírným snížením vstupních ingrediencí na porci. Díky tomu je nový ManaDrink lehčí, chuťově neutrálnější a lépe se pije. Stále výborně zasytí, ale zároveň se po něm necítíte přecpaní, což jsme u drinku nechtěli. Koncipovali jsme drink jako lehkou snídani, oběd nebo vydatnou svačinu, která zažene hlad, i když se člověk nemá čas zastavit ani na rozmíchání prášku :slight_smile:

Na doručování našich ManaBurgerů mimo Prahu neustále pracujeme a snažíme se najít co nejlepší možné řešení.

Hezký den,
Tereza, Mana

Aneb jak někomu nakálet na hlavu a ještě ho přesvědčit, že se mu to líbí. Jako politici. Snížili jste množství produktu o 18 % a nahradili ho vodou. Cena zůstala stejná. Dělají to všichni, OK, menší balení za stejnou cenu, ale jen vy jste k tomu schopni napsat takovýto dlouhatánský blábol plný prázdných marketingových keců. Nejste fér, lžete a děláte ze zákazníků blbce - to je mnohem horší než samotné “mírné” zdražení o 18 %. Naštěstí Mana není jediný produkt tohoto typu, peněženky zákazníků rozhodnou :wink:

Tak hold Mana už není ten malý začínající a přívětivý start-up co bojuje o každého zákazníka, ale stává se z ní klasická firma s nekompromisním a tvrdým marketingem, to do určité míry chápu, to, že si to musí nějak obhájit, taky. Skalní fandové to sežerou a budou kamenovat všechny, kterým se to nelíbí.

Menší úvaha: Časem Mana možná bude takový Apple, kvalitativně/zpracováním samozřejmě perfektní, cenovka (nej)vyšší. S postupujícím technologickým vývojem ty inovace zevšední a časem si dnešní úroveň many koupíte někde v tetrapaku v supermarketu pod privátní značkou (paralela k telefonům - androidy a čína), najíte se toho, účel to splní, ale třeba ta dostupnost mirkoživin a kvalita olejů nebude na takové úrovni, jako Mana… Hold si věří no. Dávám tomu měsíc a lidi na to zapomenou, budou to brát jako standard. A z nás se stanou “pamětníci” :smiley: :joy:

3 Likes

Děkujeme za zpětné vazby a příspěvky :slight_smile:

Určitě nelžeme, jak je uvedeno v příspěvku výše. Našim zákazníkům vždy rádi zodpovíme veškeré dotazy a vše vysvětlíme stejně jako zde. Co se týče stejné ceny, tak nová receptura drinku Mark 6 je sice odlehčená z pohledu energetického obsahu, ale oproti předchozí verzi je nový ManaDrink nutričně daleko komplexnější a rozmanitější. Je bohatší o 4 nové zdroje proteinu, o 3 nové zdroje vlákniny, o 1 další zdroj tuků i o ještě lépe biologicky vstřebatelné minerály. Myslíme si, že vzhledem k takto kvalitním rostlinným a nutričně rozmanitým zdrojům, vychází přepočet jedné získané kalorie na investovanou korunu stále velmi dobře :slight_smile:

S pozdravem,
Kristýna, Mana

1 Like

Zdravím všechny. Byla jsem opravdu mega fandou, byla jsem až fanatická (Nic než MANA!), ale taky jsem nakonec přešla na Plenny Shake, který je levnější a o dost lepší než MANA. Co mě donutilo se poohlédnout po jiném výrobci?
Když jsem se marně chtěla dozvědět výši poštovného do Francie ještě před objednávkou. Bylo mi řečeno, že se to dozvím, jakmile vytvořím objednávku. Díky vážně. Je takový problém napsat, že doprava je za 10€? Tímhle odbytím jste definitivně přišli o věrnou zákaznici. Ať se vám daří. A inspirujte se u Plenny Shake, má dost navrch. Jana

U nás to asi sehnat nejde, co? :confused: že bych vyzkoušel…

Jsou z Amstru, ale myslím si, že zaváží všude. Mrkněte na jejich stránky. :slight_smile:

Dobrý den Jano,

Děkujeme Vám za Vaši dlouhodobou přízeň, zpětnou vazbu a mrzí nás Vaše špatná zkušenost.
Cena dopravy záleží na ceně produktu. Konkrétní cenu dopravy jsme Vám nesdělili z toho důvodu, že se u produktů liší. Například u velkého balení Family Pack je doprava zdarma. Jako u většiny eshopu, cena dopravy se Vám vždy zobrazí v souhrnu objednávky ještě před zaplacením.
Nicméně sledujeme i naši konkurenci a chtěla bych uvést pár detailů, proč za našim produktem stojíme a věříme, že přináší našim zákazníkům tu nejlepší nutriční pestrost, kterou by strava měla mít a nejvíce zdravotních benefitů. Ohledně ceny bych jen pro Vaši zajímavost ráda zmínila, že jsme od samého počátku fungování naši společnosti nikdy se zvyšující se inflací nezvyšovali ceny výrobků. I přesto, že ceny surovin neustále stoupají.

Na rozdíl od Vámi zmíněného produktu Mana Mark 6 obsahuje:

  • Širší spektrum olejů, a to celkem 6 zdrojů (řepkový olej, olej z mořských řas, slunečnicový, kokosový, lněný a ovesný olej), s vyváženým poměrem omega-6 a omega-3 mastných kyselin (2:1). Co nás nejvíce odlišuje od složení jiných produktů je olej z mořských řas. Obsahuje omega-3 nenasycené mastné kyseliny DHA a EPA, které podporují činnost srdce, mozku a vidění. Jedná se o vysoce kvalitní surovinu a také jednu z nejdražších na trhu mezi rostlinnými oleji.
  • Vybraných 6 zdrojů rostlinných proteinů (soja, hrách, oves, rýže, konopí a řasy), které pokrývají kompletní spektrum aminokyselin. V Maně používáme především izolované bílkoviny, které jsou dobře stravitelné a vyráběné pomocí moderní technologie, která minimalizuje koncentraci fytoestrogenů a další antinutrientů v konečném produktu cca o 85 %.
  • Co se týče zdrojů vlákniny a komplexních sacharidů, místo ovesných vloček, používáme ovesnou vlákninu s vysokým podílem betaglukanů, které se podílejí na zdravé hladině cholesterolu v krvi, podporují růst střevní mikroflóry a stimulují správnou funkci imunitního systému. Dohromady Mana Mark 6 sčítá 6 zdrojů vláknin, které jsou nutričně opravdu velmi bohaté také na vitaminy a minerály.
  • Mark 6 obsahuje dohromady 14 vitamínů a 24 minerálů a stopových prvků. Vitamíny a minerální látky jsou naprosto přirozenou součástí našich rostlinných surovin. Navíc do receptury doplňujeme některé minerály a vitamíny (farmaceutické čistoty) pro zaručení dostatečného příjmu esenciálních nutrientů.
  • Za složení Many stojí tým odborníků z oborů chemie potravin, analýzy potravin, nutriční biochemie, organické chemie a molekulární biologie. Sledujeme doporučení EFSA, WHO a FDA a jejich stanoviska jsme schopni odborně posoudit, zda jsou založená na zdrojích vysoké kvality. Složení a poměr živin v Maně není slepě a zcela postaven jen na doporučeních autorit jako je EFSA. Informace o vlivu surovin, živin, potravin čerpáme z klinických studií a publikací, které jsou “veřejně” dostupné a odrážejí současné poznání a trendy v potravinářském průmyslu, medicíně a aplikované klinické nutriční medicíně. I tento fakt nás odlišuje od konkurence a zvyšuje celkovou kvalitu našich produktů.

Z výše uvedených faktů tedy vyplývá, že suroviny, které používáme jsou špičkové kvality a plné pozitivních účinků na lidský organismus. Například i to, že na rozdíl od výše zmíněné značky, nemáme ve složení sojovou mouku, která je bohatá na fytoestrogeny. Jestli spíš dáváte přednost chuti a nižší ceně, je to samozřejmě Vaše volba a subjektivní názor, ale mrzí nás, že nedokážete ocenit benefity Many, která Vašemu tělu přináší. Byla by škoda o ně přijít jen na základě jedné nepovedené objednávky.
V případě dalších dotazů, neváhejte se na nás obrátit.

S přáním hezkého dne,
Maria, Mana

1 Like

Jde to sehnat i u nás, posílají do celého světa, nad nějakou cenu je i doprava zdarma. Objednejte pomocí tohoto odkazu a dostanete slevu 10 EUR: http://i.refs.cc/aiOW4ri6?smile_ref=eyJzbWlsZV9zb3VyY2UiOiJzbWlsZV91aSIsInNtaWxlX21lZGl1bSI6IiIsInNtaWxlX2NhbXBhaWduIjoicmVmZXJyYWxfcHJvZ3JhbSIsInNtaWxlX2N1c3RvbWVyX2lkIjozNTczOTQ2MTR9

Co Mana ztratí na horším produktu, to dožene marketingem. Jsou schopní zabalit hovínko tak hezky, že ho koupíte pro celou rodinu a ještě budete mlaskat. Tohle mi vadí snad ještě víc než ve srovnání s konkurencí přemrštěná cena, horší chuť, konzistence, méně kalorií a v mnohém i složení.

Dobrý den Michale,

Děkujeme za Váš subjektivní názor, každopádně cena našeho produktu odpovídá kvalitě, jelikož pro výrobu používáme kvalitní a drahé suroviny, například výše zmíněný olej z řas, kdy se jedná o velice drahou surovinu. Nechceme se srovnávat s konkurencí, ale zatím nevíme o žádném jiném produktu na trhu, který by tuto surovinu používal a může to být jeden z důvodů nižší ceny.
Máme spoustu spokojených zákazníků a velké množství pozitivních zpětných vazeb v souvislosti s novým produktem Mark6. V dnešní době marketing hraje velkou roli v prezentaci každého produktu a samozřejmě se snažíme být kreativní a zaujmout širší společnost a potenciální zákazníky. Nicméně vycházíme z prověřených faktů a klinických studií.
Zkuste brát produkt jako celek, sice má méně kalorií, ale na druhou stranu jsme ho obohatili o jiné živiny, které pozitivně působí na lidský organismus.
Neustále se snažíme vyvíjet a našim zákazníkům představovat nové vylepšené produkty. Nikomu naše produkty nenutíme a je na každém, jakým způsobem se chce stravovat :slight_smile:

S přáním hezkého dne,
Maria, Mana

Dobrý den, opravdu bych se přikláněl k návratu ke 400kcal výživové hodnotě v jednorázovém balení. Nové složení je příliš řídké a nezasytí tolik jako původní verze. V čoko verzi je dost cítit “prášek”, když jsem dal ochutnat synovi, popisoval to jako kakao s moukou…

A jelikož je toto balení významně neekologické, dávalo by spíš smysl tam jídla nacpat co nejvíce než jít opačným směrem. Je to balení hlavně na cesty nebo na sport, a tam bych si klidně i připlatil, protože to použiji spíše výjimečně a když už, tak se potřebuju najíst (např. na dlouhém cyklo výletu) a nechci táhnout dvě či více balení.