Šedá vs Bílá krabice a jiné nutřiční složení u Mana Origin prášku Mark 5

Dobrý den,

dnes jsem obdržel z akce na Pilulka.cz dvě krabice Mana Origin prášek mark 5.
Nejenže má expiraci již 4.9.2019 (což by teda mohli zmínit) a krabice je místo původní šedé, nyní bílá, ale hlavně je na ní i jiné nutriční složení (např. u původní šedé krabice cukry 10,5g a u dnes přijaté bílé krabice 8,3g na 100g Many)

Zajímavé také je, že jak starší objednávka co jsem kupoval v květnu přímo z mojemana.cz stránek tak novější objednávka z Pilulky má naprosto stejnou spotřebu 5.9.2019 (ale jiné nutriční hodnoty a jinou barvu krabice).

Co se to tu jako děje Mana týme?
Jestli se měnilo složení nemělo by se to nějak ofiko oznámit komunitě případně vydat novu Mark verzi?

díky za info
Štěpán

Dobrý den Štěpáne,

děkujeme za Váš příspěvek. Co se týče data expirace, tak celý proces výroby je potřeba plánovat dopředu, naše zboží se vyrábí v určitých dávkách (šaržích) najednou a nejedná se o kontinuální nepřetržitou výrobu, a celý proces od objednání surovin po hotový výrobek trvá několik měsíců. Samozřejmě se Vám za tuto věc omlouváme. Mohl byste nám prosím zaslat email na Vás? Co se týče změny krabice a uvedeného nutričního složení, předáváme Váš dotaz kolegům z technologického oddělení a jakmile obdržíme odpověď, budeme Vás kontaktovat.

S pozdravem,
Mana team

Dobrý den,

děkujeme za Vaši zpětnou vazbu. Jak už napsala kolegyně, celý proces výroby je potřeba plánovat dopředu, naše zboží se vyrábí v určitých dávkách (šaržích) najednou a nejedná se o kontinuální nepřetržitou výrobu tak, jak se zřejmě domníváte.

Garantujeme stálost našeho výrobku po celou dobu jeho zaručené trvanlivosti a nemusíte mít žádné obavy o jeho kvalitu.

U našich zákazníků nebývá zvykem, aby krabici Many Powder konzumali po dobu několika měsíců.

Pokud přesto nejste spokojen, máte možnost nerozbalenou krabici vrátit zpět a po jejím obdržení Vám budou vráceny peníze.

S novým designem obalu Mana Prášku Origin, který jsme také plánovali dopředu už minulý rok, došlo k drobným změnám ve složení, tedy jak zmiňujete u sacharidů a cukru došlo ke nepatrnému snížení.

R&D tým Mana neustále sleduje kvalitu vstupních surovin pro každou šarži, laboratorně je analyzujeme a neustále se snaží zlepšovat původní recepturu a proto i takto drobné změny korigujeme a sdělujeme je vám na nutričním složení (což je i naše povinnost).

Nemusíte se vůbec obávat Mana Prášek Origin v novém balení je nutričním složení stejný, jen došlo k drobnému snížení cukru, které z nutričního hlediska považujeme za přínosnější vzhledem k současnému poznání.

Veškeré informace ke složení Many najdete na našich webových stránkách ve složce FAQ: https://blog.mojemana.cz/o-mane

Pokud budete mít další otázky, neváhejte nás kontaktovat.

S přáním hezkého dne,
Veronika, tým R&D
Mana

1 Like

Dobrý den, přeposíláme odpověď od kolegů z technologického oddělení.

Hezké pondělí pane Štěpáne,

děkujeme za zpětnou vazbu.

Vysvětlení je jednoduché. Není dlouho, co jsme přešli na přesnější laboratorní analýzy našich surovin a produktů a jejich přísnější vyhodnocování. Díky posunu technologie dopředu jsme právě tehdy zjistili, že obsah sacharidů (včetně cukrů) je oproti předešlé hodnotě o nepatrné množství nižší. Právě tyto nižší hodnoty jsme uvedli na novém balení, tedy na bílých krabicích tak abychom zákazníkům poskytovali ty nepřesnější informace.

Jak jsem již psala, uvádět nutriční hodnoty na obalech je naše povinnost, průběžně je kontrolujeme následně je upravujeme i veřejně.

Spíše kosmetické úpravy na bílé nové krabici jsme zavedli ihned jak se nám výsledky z analýz dostaly do rukou. Věříme, že s námi budete souhlasit, že by nebylo ekologické předvyrobené šedé krabice jen tak vyhodit a nespotřebovat. Velice se omlouváme, že na šedých krabících uvádíme ne tak přesné hodnoty ale i zde se pořád pohybujeme v legislativou povolených odchylkách nastavených pro výživové údaje. Nutričně se v receptuře Mana prášku Origin nic nezměnilo, navíc je snížený obsahu sacharidů pro člověka a jeho organismus přínosnější.

S přáním hezkého dne,
Veronika Holomková, tým R&D
Mana