Reflux jícnu a Mana

Dobrý den,
Používám Manu místo snídaně, časově ráno pro mě ideální a chutná mi neutrální příchuť v prášku. Bohužel mi nedávno diagnostikovali barrettův jícen, což je 4.st. refluxu jícnu. Musím dodržovat režimová opatření (menší porce několikrát denně, nejíst 3 hod. před spaním aj.) a hlavně dietu. Neměl bych citrusy, rajčata, cibuli, česnek, tučná jídla, dochucovadla, oleje v malé míře, alkohol:( Užívám lék Omeprazol.
Zajímalo by mě, zda podle vás (nutriční hledisko a složení Many) mohu v Maně pokračovat.

Děkuji za odpověď
Honza

Dobrý den,

Bohužel Vás nejspíše zklamu. Mana je určena pro zdravou dospělou populaci, konzultujte prosím užívaní Many se svým lékařem dle nutričního štítku. U barretova jícnu jak uvádíte se musí dodržovat mnoho režimových opatření, například vláknina by se měla užívat v omezním množství. Mana obsahuje poměrně vysoké množství vlákniny, v práškové Maně je 5,4 g vlákniny na jednu porci a v Mana Drinku 4,3 g na porci. Snažili jsme se v Maně dostatečně doplnit množství omega-3 a omega-6 mastných kyselin, z tohoto důvodu obsahuje Mana poměrně velké množství tuků, konkrétně 20 g na jednu porci, z čehož pouze 2 g jsou nasycené mastné kyseliny. Pokud Váš lékař povolí užívaní Many, nezapomínejte prosím, že Omeprazol se musí užívat ráno nalačno a Mana je potravina, tudíž užívejte Omeprazol, alespoň tedy půl hodiny před jídlem (Manou), případně dvě hodny po jídle.
Kdyby jste měl jakékoli další dotazy neháhejte se na nás obrátit.

Hezký den
Zuzana, tým Mana