Nešla by přidat varianta 'Bez umělého sladidla' ?

Děkujeme! Teší mne, že nad tímto faktem takto přemýšlíte. Jak jsem již napsala, na vývoji Many neustále pracujeme a budeme hledat novou alternativu. Teď nemyslím, že ta alternativa musí být sladidlo, nicméně surovina, který by zachovala stejně tak vynikající chuť jako je nyní.

S přáním hezkého dne,
Veronika, tým Výzkumu a Vývoje

1 Like

Mana v obyčejné verzi mi chutná. Cítím chuť vloček, sušenek, možná palačinky. Už se mi i stalo, že byl čas oběda a já na ni měla vyloženě chuť. Nevím jak bych si zvykla, jak by MANA chutnala. Ale to jsem nevěděla ani, když jsem zkoušela první drink :smiley:
Určitě budu raději, když se najde jiná, vhodnější surovina, která přinese i skvělou chuť a zároveň potřebné hodnoty. :slight_smile:

2 Likes

@veronika.holomkova: Díky za reakci a přeju vám (a trochu sobecky i sobě :wink: ), aby jste onu surovinu, která zachová tak stejně vynikající chuť, našli. Ikdyž chápu, že to bude výzva, protože látky sladké chuti jsou buď úmělá sladidla, nebo cukry s vysokým, tedy nežádoucím, glykemickým indexem.
Kdybyste si v mezičase chtěli ušetřit úsilí, mám typ: 1) vzít stávající recept 2) odstranit sukralózu 3) hotovo.

@Monika : chuť Many je skutečně výtečná, zvlášť když vezmeme v úvahu, že obsahuje všechny živiny, z nichž ne všechny mají sami o sobě dobrou chuť. Kdo by se nechtěl celý život živit palačinkami a ještě k tomu bez výčitek :wink: Jenom škoda, že to (v tenhle okamžik) není možné bez umělého sladila

1 Like

Krásný den, taky se přimlouvám za variantu bez sukralózy. Moc děkuji. :slight_smile: Jana

1 Like

Z dlouhodobého hlediska užívání našeho produktu, musí být chuť Many co nejvíce neutrální. Odstraněním sukralózy (která je v Maně jen ve stopové množství) nedojde pouze k odeznění lehké sladkosti, nicméně dojde k odkytí některých chutí surovin, které by nemusely většina lidem vyhovovat. Jak už jsem psala, na vývoji Many neustále pracujeme a snažíme se pro Vás i nás vytvořit to nejlepší, co je v našich silách! Hezký den :slight_smile:

1 Like

@veronika.holomkova: chápu že nechcete hýbat chutí, abyste nepřišli o zákazníky, ale nevím, co brání přidat jednu variantu bez umělých sladidel, pro pokročilé uživatele, kteří něchtějí dělat nutričně-zdravotní kompromisy a jsou pro to ochotni utlumit svůj hedónismus

Jenže pokud po odstranění sladidla Mana změní chuť a třeba nedejbože přestane chutnat, tak se obávám, že tato verze moc nadšenců mít nebude…

1 Like

Podle mě to stojí aspoň za zkoušku; pokud to bude jen varianta, neohrozí mainstream ani baseline. Hodně lidí sladí čaj nebo kafe - z těch, kteří tyto nápoje teprve objevují, dost možná většina - a mezi pravidelnými a zkušenými pijáky je zase velký podíl těch, kteří nesladí - a trpké, hořké tóny si vychutnávají.

1 Like

Děkujeme za Vaši podporu! :slight_smile: Máte pravdu, nicméně se pokusíme vymyslet něco, s čím bude každý spokojený! :slight_smile:

1 Like

Nooo. Víme, že zavděčit se opravdu všem je nadlidský úkol. Nicméně Vám v tom držím palce a věřím, že nás zase něčím úžasným překvapíte. :slight_smile:

1 Like

Rozumím. Nicméně věřím, že není moc rozumné doručit neúplný produkt a doufat, že to každý dotáhne po vlastní ose. Minimálně to nezní jako hudba budoucnosti. Ne ve většině.

2 Likes

Varianta bez umělého sladila nejde, protože by nechutnala všem (“pokusíme vymyslet něco, s čím bude každý spokojený” / “zavděčit se všem je nadlidský úkol”), zatímco varianta Sunlight - “prosluněný tropickým létem” jde. Díky za ochotu a trpělivost.

A čo tak použiť napríklad stéviu? Lebo dlhodobé (každodenné) užívanie syntetických sladidiel sa mne osobne nezlučuje so “super jedlom”, “super nápojom”, resp. potravinou, ktorá má mať nutrične vyvážené zloženie. Osobne sa čudujem, že odporúčate užívať umelé sladidlo dlhodobo…

Osobně já bych moc rád verzi bez sladidel minimálně vyzkoušel. Zároveň samozřejmě rozumím, že vyvinout nebo třeba jen upravit stávající výrobu není krok na pár minut. Na druhou stranu všechny nové příchutě mi přijdou nepřirozeně umělé, vůbec mi nechutnají - a taky šlo o novinku. Jinak já i stávající mana mark 5 origin ochucuji banánem skrz smoothiemaker a je to prostě geniální, takže bez sladidel bych tam dal ovoce víc. Každopádně chápu, že to není nápad použitelný pro tak velkou skupinu uživatelů many, takže jestli, tak to ještě potrvá.

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz, moc si ho vážíme. Musíte vnímat Manu komplexněji a ne z ni vytyčovat jednotlivé suroviny. Mana je nutričně vyvážené jídlo, které dodá Vašemu tělo všechny živiny, které vaše tělo potřebuje. Během vývoje Many byl kladen důraz výhradně na kvalitní obsah živin. Z dlouhodobého hlediska bylo žádoucí vytvořit produkt, který je chuťově neutrální, skvěle chutná a neomrzí se. V naší laboratoři jsme testovali mnoho dalších sladidel, včetně těch přírodních a i v současnosti sledujeme nejnovější sladidla, který jsou na trhu.

Sladidlo, které chuťově nejvíce vyhovuje, tedy sukralóza, je považováno za jedno nejbezpečnější používané sladidlo. Při porovnání s jinými sladidly má sukralóza nejlepší chuť a patří k nejpoužívanějším sladilům na trhu.

Přírodní sladidlo jako je stévie navozuje po konzumaci Mana prášku či drinku dlouhotrvající, až nepříjemný pocit sladkosti. Přírodní látky bychom neměli vždy považovat za ty nejlepší. Právě ty nejučinější jedy pocházejí z přírody. Všechny vstupní suroviny jsou klinicky ověřené a schváleny pro aplikaci do potravin.
Pokud budete mít další otázku, neváhejte nás kontaktovat.

S pozdravem a přáním hezkého dne,

Veronika Holomková,

tým Vývoj & Výzkum

Mana (edited)

Děkujeme za Vaši odezvu.
Mrzí nás, že Vám nové příchutě nevyhovují, třeba vás více osloví blížící se příchutě Mana Prášku :slightly_smiling_face: Jak už jsem psala v odpovědi výše, je důležité vnímat Manu komplexně a ne vytyčovat jednotlivé suroviny. Mana je nutričně vyvážené jídlo, které obsahuje všechny potřebné živiny a dodá Vašemu tělo všechny látky, které vaše tělo potřebuje. Budu se opakovat, ale během vývoje Many byl kladen důraz výhradně na kvalitní obsah živin a volbu kvalitních ingrediencí. Z dlouhodobého hlediska bylo žádoucí vytvořit produkt, který je chuťově neutrální, skvěle chutná a neomrzí se. V naší laboratoři jsme testovali mnoho dalších sladidel, včetně těch přírodních a i v současnosti sledujeme nejnovější sladidla, která jsou na trhu. Sukralóza je jedno z nejbezpečnějších používaných sladidel v potravinářství. Pokud máte k dispozici, nebo možnost ochutnat samotnou bílkovinu izolovanou ze soju troufám si odhadnout, že vám takto chutnat nebude a při další aplikaci budete hledat způsoby jak nepříjemnou hořkou chuť zakrýt. Věřte, že právě chuť Many je hlavním tématem naší výzkumné a vývojové laboratoře.

1 Like

Nove prichute mi take nechutnaji, jsem dlouhodoby konzument a tez se primlouvam za nesladkou chut.

Ondrej

Nelze s Rasťom nic jiného, než souhlasit. Udělejte prostě skutečné “super jídlo”. Trend přeci jde směrem k naprosté čistotě a už jenom vědomí, že do sebe zároveň hrnu chemii, která má dokonce velmi kontroverzní recenze, byť nikoliv ve stopovém, ale malém množství - to už rovnou můžu zůstat u pochybných doplňků pro “sportovce”. Naprosto souzním s názorem, že je dobré mít jednu Manu “čistě čistou”. Trochu to z Vašich odpovědí na mne působí tak, že vlastně té většině v nevědomosti se sukralózou to stačí, to je přeci ten hlavní business mainstream a na tu zbylou otravnou menšinu nasadíte robocopku jménem Veronika, která mile a klidně stále opakuje, že děkuje, že předá a že si všeho váží :slight_smile: Kdybychom požadovali nějakou blbost, tak mlčím a děkuji nastokrát také, ale já osobně jsem přesvědčený a to na základě relevantních studií, že umělá sladidla jsou blbost. Děkuji za pochopení a vše v úctě.

Stay-High, dobře jsi to vystihl.

Týme Many, napadá mě, jestli nás neposíláte tak slušně a s úsměvem kamsi proto, že se bojíte, že by existence varianty bez sladidla upozornila na to, že ve standardní verzi sladidlo je? To by by se dalo vyřešit! Varianta bez sukralózy by se mohla jmenovat třeba “Hardcore”, “Naslano” nebo “K dochucení”. (Pro jistotu, mám namysli úplně stejný recept jako standardní formulka mínus sukralóza, na složení by nebylo potřeba nic zkoumat, vyhodnocovat ani vyvíjet)

Děkujeme Vám za dané příspěvky. Mana je složena z 99,5 % pouze z přírodních surovin, kterých Mana obsahuje hojný počet, od ovsa až po směsi olejů. Tím, že Mana obsahuje velký počet surovin, aby byla nutričně kompletní a dodala nám všechny makroživiny i mikroživiny, které tělo potřebuje, bylo potřeba náš produkt chuťově sjednotit, jelikož některé suroviny se vyznačují například hořkostí. Přesně z tohoto důvodu jsme použili sukralózu, jelikož v naprosto minimálním množství dokázala navodit příjemnou chuť, bez pachutí. Dle klinických studií naprosto bezpečná denní dávka sukralózy je až 15 mg (0,015 g) na kg živé hmoty. To znamená například pro 60 kilového člověka je bezpečná dávka sukralózy 900 mg (0,9 g) denně. Denní dávka Many, to znamená 5 porcí drinků nebo 10 odměrek práškové Many obsahuje přibližně 60krát nižší dávku než je dávka bezpečná. Sukralóza je považována za jedno z nejbezpečnějších umělých sladidel, které se vyznačuje poměrně velkou stabilitou. U tohoto sladidla nebyly nalezeny žádné karcinogenní, reprodukční ani neurologické účinky. Dle klinických studií: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/31697573 opakovaná konzumace 0,136 g sukralózy u zdravých osob po dobu dvou týdnů neměla vliv na glukózový metabolismus ani hladinu inzulinu. Sukralóza vzhledem k vysoké stabilitě není v těle metabolizována, nekumuluje se v tucích a snadno se vylučuje z těla ven bez strukturálních změn. Při vývoji našich Mana produktů jsme vyzkoušeli celou škálu sladidel a sukralóza nám vyšla jako nejschůdnější řešení. Z posledního vývoje nám velmi slibně skóruje nové potenciální sladidlo, přírodní extrakt plodu jisté tropické rostliny, který nám ve všech testech vyšel pozitivně. Nicméně tuto surovinu zatím nemůže do našich produktů použít , protože tato surovina není povolena k distribuci a aplikaci Evropským zákonem. Víme, že tato surovina v současnosti prochází schvalovacími procesy pevně doufáme, že v nejbližší době bude tato varianta přírodního sladidla povolena také v Evropě.

S pozdravem
Zuzana, Team Mana