Několik rad nad zlato

Dovolím si být trochu kritický, ale nemyslím to nijak zle. Ba naopak, jsou to rady nad zlato a to doslova. Málokdo by sem napsal takové cené informace zadarmo.

 • Láhev je předražená a nijak zajímavá. Naopak má moc úzké hrdlo, takže nelze pořádně umýt a odměrka se tam taky skoro nevejde. Raději prodávejte klasické shakery.
 • Dávat plastovou odměrku lidem, kteří mají doma kovovou je akorát plýtvání a zbytečně neekologické. Nemluvě o tom, že by stačila 1 odměrka na objednávku a ne 1 do každé krabice.
 • Co se týče potravinové kvality, tak ta má k dokonalosti opravdu hodně daleko. Nikde moc není uvedena forma vitamínů a minerálů, ale zřejmě to nebude nic moc, jinak byste se s tím určitě pochlubili. Chtělo by to opravdu vysoce vstřebatelné vitamíny a minerály, nejlépe získané díky Raw složení celé Many. Pak by byli v Maně i důležité enzymy atd. které se při tepelném zpracování ztratí, stejně jako většina vitamínů a minerálů.
 • Stejně tak mi v Maně chybí probiotika, které by snad nemělo být těžké do práškové Many přidat a do tekuté Many by možná rovnou bylo lepší přidat jogurtové (vegan) kultury
 • Ocenil bych uvádět informace pro lidi, kteří stravě trochu rozumí. Např. poměr omega 3 a 6, který je snad u Many velmi dobrý 1:2, tím bych se určitě pochlubil. Stejně tak bych se pochlubil vyváženým spektrem aminokyselin, (které díky sóje asi bude) tak že bych vypsal množství všech aminokyselin. A všechny tyto informace bych rovnou přidal na velice populární web Cronometer, kde je i Mana uvedena, ale někdy se špatnými(omega 6), nebo chybějícími údaji.
 • Za dobré rady bych uvítal skutečnou odměnu, ne pouze slevy na další nákup, které mají velmi omezenou platnost

Dobrý den,

děkujeme za Váš příspěvek a zpětné vazby.

 1. Co se lahve týče, tak Váš podnět předáváme kolegům z technologického oddělení, kteří se neustále zabývají vylepšováním našich produktů. Při výběru jak láhve, tak odměrky jsme uvažovali nad několika parametry, které by tyto produkty měly splňovat. V historii jsme vyzkoušeli již několik typů lahví a shakerů, některé byly sice více user-friendly, ale na druhou stranu nesplňovaly naše požadavky ohledně typu materiálu (BPA free plast, užitnost, vzhled, atd). Nejefektivnější je lahev čistit některým z kartáčů na to určených nebo v myčce, kdy ji doporučujeme mýt v horní části myčky a spíše na nižší stupeň.

 2. Plastovou odměrku jsme přestali zákazníkům v balení zasílat s nejnovější verzí práškové Many MARK 6, která vyšla na začátku tohoto roku :slight_smile:

 3. V Mana MARK 6 jsou již tři nové chelatované formy minerálů: hořčíku (Mg) , draslíku (K) a zinku (Zn)

Mana obsahuje 38 vitamínů a minerálů v množství, které jsou stanovené směrnicemi

EFSA a WHO. Poslední dobou se nám hromadí dotazy, proč nemáme veškeré minerály ve formě chelátových vazeb. Minerály v Maně jsou součástí našich surovin nebo jsou přidány do Many ve formě anorganických solí. Užívání chelatovaných forem kationtů minerálů ať už v jídle nebo potravinových doplňcích, je v poslední době velmi aktuální. Vstřebávání minerálních solí v pevné formě tablet doplněných plnivem (např. laktulózou) je velmi rozdílné od aplikace minerálních solí v tekuté formě v přítomnosti mnoha dalších látek (živin), jako je to právě u Mana drinku nebo Mana prášku. Ingredience, živiny v Mana produktech jsou během přípravy rozpuštěny a aktivované vodou. Během rozpouštění probíhá mnoho fyzikálně-chemických procesů, které podporují chemické reakce mezi látkami vstupních ingrediencí. Probíhá zde hydratace, solubilizace, neutralizace a nebo disociace. Mana obsahuje poměrně velké množství organických kyselých aniontů (proteiny, peptidy, cukerné kyseliny, kyselinu askorbovou), výsledkem je poté směs organických nebo anorganických solí chelatovaných s organickými anionty.

 1. Mana obsahuje poměrně velké množství vlákniny, která má mechanické a probiotické vlastnosti v zažívacím ústrojí. Vliv Many na střevní mikroflóru, jak předpokládáme a pozorujeme u našich zákazníků a u nás samotných je pozitivní. Vláknina (nerozpustná a rozpustná vláknina) je komplexní sacharid, který bakterie přítomné v zažívacím traktu konzumují a rozkládají. A proto strava bohatá na takovou vlákninu podporuje růst dobré a zdraví prospěšné mikrobioty. Mana obsahuje doporučený obsah vlákniny a beta-glukanů, aby jednak zajišťovala objemovou část stravy, ale také podporovala růst střevní mikroflory.

 2. Děkujeme za pochvalu, ano Mana v jedné porci obsahuje omega-3 a omega-6 mastné kyseliny v poměru 1:2. Další informace o bílkovinách a jednotlivých konkrétních aminokyselinách v Maně včetně aminogramu najdete na našem webu zde: https://blog.mojemana.cz/faq/bilkoviny-aminokyselinovy-profil

Děkujeme taktéž za upozornění chybějích údaju na Cronometeru, dle mého zjištění tam opravdu nemáme aktualizové údaje ohledně omega-6 mastných kyselin a chybí nám také doporučené denní příjmy určitých esenciálních aminokyselin. Budu o tom informovat naše vedení a pokusíme se údaje aktualizovat.

 1. poprosila bych Vás o Váš email, abychom se mohli domluvit na dalším postupu

S pozdravem
Zuzana, Mana

tak když je vlákno na rady, tak tady jedna drobnost:

Dobrý den,
děkujeme za zpětnou vazbu, předám překlep okamžitě na naše IT oddělení, aby ho na webových stránkách opravili.
Zuzana, Mana