Mark 6, zkusenosti

Právě jsem dotestoval první porci Mark 6 prášku a musím říct, že docela zklamání :/.
Myslel jsem, že si vezmu konečně hypoteku, modernější auto a udělám se svým životem svět lepší, ale asi si prostě koupím vagon Mark 6 Many do chaty v divočině a budu se užírat steskem po palmovém tuku a éčkách.
Spoiler alert, nová verze mi přijde ještě o něco kremovejsi a pri přípravě v mixéru možná nepatrně víc napenila… a výsledek je fakt nehorázně Boží!
Taky mi udělala radost změna složení proteinů.
Přál bych si, aby byl i bezlepkový samostatný produkt, ale to nechci vkládat sem.
Za mě Mark 6 bezvýhradně ještě lepší.
Nicméně jsem, díky omezením, narazovy konzumentů, takže pravidelný uživatel bude mít větší mandát ke srovnání.

1 Like

Dobrý den Vojto,

děkujeme za Váš příspěvek a zpětnou vazbu :slight_smile: Jsme moc rádi, že jste s novou verzí Mark 6 spokojen a budeme dělat vše pro to, abyste byl spokojen i nadále :slight_smile:
Zpětnou vazbu předáváme kolegům z technologického oddělení, kteří Manu vyvíjí a neustále se zabývají vylepšováním našich produktů.

Mějte se krásně :slight_smile:

S pozdravem,
Kristýna, Mana

Mana orig. bez příchutí je asi nejlepší volbou. Vyzkoušeli jsme jak M5 i to, co se prodává poslední dobou včetně drinků, orig i tester pack. Z příchutí se jevila nejlépe s kakaem. Poslední objednávka a nejpíš i následující zase bude velké balení, kýmsi přirovnané ke ,kočkolitu". Pro přítelkyni je mana orig. doslova ,drogou" a tvrdí, že by jí stačily 2 porce denně a víc jíst by nemusela. K prvním testováním došlo asi před 2 roky, kdy si brala drink do lesa při sběru borůvek. Poslední dobou jí užívá denně a prý vyvolává plynatost a sklony k zácpě, což by se asi dalo řešit přidáním konopného semínka nebo chia a pod… Moje zkušenost je, že i 3 denně na cestách bylo málo a 1 běžné jídlo během dne je nutností. Jako snídaně nebo svačina či večeře vyhovující. Je poměrně lehká a zdaleka tolik nezasytí, jako Anapur, který zasytí snad na půl dne…

Dobry den,

moc Vám děkujeme za recenze a typy. Každý si samozřejmě můžeme nastavit dávkování Many, dle svých potřeb, stejně jako kombinace s jiným jídlem. Nadýmání či zažívací potíže mohou mít více důvodů a nemusejí nutně souviset s Manou. Především v prvních dnech užívání se však skutečně mohou objevit lehké obtíže, průběh je individuální a závisí na předchozích stravovacích návycích. Tyto obtíže jsou většinou spojeny s vysokým obsahem bílkovin a vlákniny. Obvykle si tělo ale na Manu velmi rychle zvykne, a poté by měly problémy odeznít. Také záleží na velikosti jednotlivých porcí a rychlosti konzumace – doporučujeme nespěchat, nehltat. Pro tělo je to něco nového, proto v prvních dnech doporučujeme postupovat pomalu a počet porcí za den postupně navyšovat. Někteří lidé popisují především nadýmání na začátku konzumace, po tuto dobu je možno užívat trávicí enzymy na podporu trávení (např. Pangrol). Samozřejmě pokud víte, že Vám nekterá surovina dělá dobře, zkuste ji do Many přidat. Fantazii se meze nekladou.
S pozdravem
Zuzana, Mana

ZDRAVIM ZUZANA

NADYMANI A ZAZIVACI POTIZE SU PRAVDEPODOBNE PRETO ZE MANA MARK 6 OBSAHUJE SLADIDLO SUKRALOZA O KTOROM SA PISE TOTO :


↓ ↓
ALE NEVIEM JESTLI JE TO PRAVDA

PRECO MANA DRINK MARK 6 OBSAHUJE FLUOR 0,8 mg A CHLOR 305 mg ???

Hezký den Pepo,
Mana je složena z 99,5 % pouze z přírodních surovin, kterých Mana obsahuje hojný počet, od ovsa až po směsi olejů. Tím, že Mana obsahuje velký počet surovin, aby byla nutričně kompletní a dodala nám všechny makroživiny a mikroživiny, které tělo potřebuje, bylo potřeba náš produkt chuťově sjednotit, jelikož některé suroviny se vyznačují například hořkostí. Přesně z tohoto důvodu jsme použili sukralózu, jelikož v naprosto minimálním množství dokázala navodit příjemnou chuť, bez pachutí.

Dle klinických studií naprosto bezpečná denní dávka sukralózy je až 15 mg (0,015 g) na kg živé hmoty. To znamená například pro 60 kilového člověka je bezpečná dávka sukralozy 900 mg (0,9 g) denně.
Ve studii, o kterou se opírá článek na webu badatel aplikovali krysám přímo do žaludku čistou sukralózu ve velmi vysokých dávkách (100 - 1000 mg/kg) než je schválená bezpečná dávka (uvedených výše 15 mg/kg tělesné váhy). Proto není divu, že pokusné krysy měly po takové době administrace uvedené žaludeční potíže. Při takto invazivní a intenzivní aplikaci jakékoliv látky (třeba i potraviny) není překvapením, že se nějaké potíže dostaví.
Denní dávka Many, to znamená 5 porcí drinků nebo 10 odměrek práškové Many obsahuje přibližně 60 krát nižší dávku než je dávka bezpečná. Sukralóza je považována za jedno z nejbezpečnějších umělých sladidel, které se vyznačuje poměrně velkou stabilitou. U tohoto sladidla nebyly nalezeny žádné karcinogenní, reprodukční ani neurologické účinky. Dle klinických studií: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/31697573 opakovaná konzumace 0,136 g sukralózy u zdravých osob po dobu dvou týdnů neměla vliv na glukózový metabolismus ani hladinu inzulinu. Sukralóza vzhledem k vysoké stabilitě není v těle metabolizována, nekumuluje se v tucích a snadno se vylučuje z těla ven bez strukturálních změn.

Při vývoji našich Mana produktů jsme vyzkoušeli celou škálu sladidel (i ty přírodní sladidla, která nejsou tělu víc vlastní, přestože jsou přírodní) a sukralóza nám vyšla jako nejschůdnější řešení. Z posledního vývoje nám velmi slibně skóruje nové potenciální sladidlo, přírodní extrakt plodu jisté tropické rostliny, který nám ve všech testech vyšel pozitivně. Nicméně tuto surovinu zatím nemůže do našich produktů použít, protože tato surovina není povolena k distribuci a aplikaci Evropským zákonem. Víme, že tato surovina v současnosti prochází schvalovacími procesy a pevně doufáme, že v nejbližší době bude tato varianta přírodního sladidla povolená také v Evropě.

Přeji Vám pohodový den
S pozdravem

Soňa, R&D senior specialista
Mana

Zdravíme Pepo,
V potravinách, tedy rostlinách i živočiších se nachází prakticky celá periodická soustava prvků. Samozřejmě se liší svým obsahem a chemickou formou. Fluor se vyskytuje ve formě anorganických fluoridů, zejména v podobě fluoridu vápenatého a fluoroapatitu, což je jedna z nejtvrdších částí lidské zubní skloviny. Fluoridy do Many nepřidáváme, to přítomné stopové množství pochází z našich přírodních surovin. Pokud jíte jakékoliv jídlo, i jiné než Manu, fluoridy ve stopových množstvích automaticky konzumujete a v těchto množstvích jsou fyziologicky potřebné.
Chlor má v lidském těle význam ve formě chloridů, kde se vyskytuje především spolu se sodíkem a podílí se na osmotickém tlaku tělních tekutin. Součástí žaludečních šťáv je kyselina chlorovodíková. Nedostatek chloridů se projevuje zhoršením trávení. Bylo prokázáno, že konzumace chloridů přispívá k normálnímu trávení tím, že vytváří v žaludku kyselinu chlorovodíkovou. Konzumace 5 porcí práškové Many dodává celkem 1,9 g chloridů, konzumace Mana Drinku dodává 2,1 g chloridů celkem. Chloridy jsou přirozenou součástí surovin a také solí chloridu sodného a chloridu draselného, které do Many přidáváme, abychom zajistili dostatečný příjem sodíku a především draslíku.

S pozdravem

Soňa, R&D senior specialista
Mana

Pepo ještě reaguji na váš kometář k nadýmání po konzumaci Many.

Nadýmání či zažívací potíže mohou mít více důvodů a nemusí nutně souviset s Manou. V prvních dnech užívání se však skutečně mohou objevit lehké obtíže, průběh je individuální a závisí na předchozích stravovacích návycích. Tyto potíže jsou většinou spojeny s vysokým obsahem bílkovin a vlákniny, tedy ne s přítomností sukralozy. Tělo si ale na Manu velmi rychle zvykne, a poté by měly problémy odeznít. Také záleží na velikosti jednotlivých porcí a rychlosti konzumace – doporučujeme nespěchat, nehltat. Pro tělo může být tekutá strava něco nového, proto v prvních dnech doporučujeme postupovat pomalu a počet porcí za den postupně zvyšovat. Někteří lidé popisují především nadýmání na začátku konzumace, po tuto dobu je možné užívat trávicí enzymy na podporu trávení (např. Pangrol).

Máte-li pochybnosti či potíže neustupují, doporučujeme konzumaci Many přerušit a konzultovat potíže s lékařem. Lékaři můžete předložit nutriční štítek se složením výrobku, který naleznete zde.

mějte se fajn

Soňa