Mana při nemoci

Dobrý den, lze manu konzumovat při virovém onemocnění jako např. chřipka? Dcera má teplotu a průjem, nemá na nic chuť a ani nechce jíst, říká ale, že by si dala manu, tak mi to přijde ideální a hlavně v nenásilné formě. Jak to tedy je? Přijde mi to lepší než suché rohlíky…

Dobrý den, jestli můžu zareagovat z vlastní zkušenosti, tak za sebe říkám určitě ano. Při covidu jsem byl ve stavu asi týden, kdy jsem byl schopen se jenom dobelhat na záchod a umíchat si právě MANU. Taky jsem neměl vůbec chuť na jídlo, dokonce ani pocit hladu. S MANOU jsem do sebe dostal tekutiny a nenásilnou formou i jídlo. Dodnes říkám, že mě MANA zachránila před smrtí hladem při covidu :slight_smile:

2 Likes

Dobrý den,

děkujeme za Váš příspěvek :slight_smile:
Bohužel Vám to nemůžeme přímo takto sdělit, jelikož Mana je koncipována pro zdravého jedince a proto vždy v případě jakýchkoliv zdravotních problémů doporučujeme konzultovat její konzumaci s lékařem. Nicméně pokud dcera netrpí jinými zdravotními obtížemi, pak by jí Mana uškodit určitě neměla, ovšem vzhledem k tomu, že píšete, že jí trápí průjmy, doporučovali bychom na začátek Manu konzumovat po menších dávkách, jelikož obsahuje vysoký obsah vlákniny. Co se týče konzumace Many dětmi, tak bychom Vás jen ještě rádi upozornili, že Mana by neměla tvořit u této věkové skupiny plnou náhradu rozmanité stravy, ale měla by sloužit spíše jako taková plnohodnotná svačina. Na tomto odkazu najdete informace o doporučeném příjmu živin pro děti a adolescenty a návod, jak pro danou skupinu nastavit dávkování Many Dávkování many dětem – Mana™ | Česko .

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Přejeme dceři brzké uzdravení! :blush:

S pozdravem a přáním hezkého dne,
Kristýna a Tým Mana

1 Like

Tak jsme dnes dostali zprávu z hygieny, dcera má salmonelózu. Jaký na konzumaci many v tomto případě máte názor? Máte k dispozici nějaké studie? Nicméně určitě konzumaci many proberu i s jejím lékařem.

Dobrý den,

navázala bych na naši předchozí odpověď a ještě znovu zopakovala, že Mana není primárně určena k léčebným účelům. Někomu tedy během zdravotních potíží vyhovovat může a celkově může napomoct ke zlepšení zdravotního stavu, jinému naopak. Navíc u dětí je potřeba stravování Manou upravit i bez výskytu jakýchkoli zdravotních potíží.
V důsledku průjmů doprovázejících tuto nemoc jako jeden z hlavních symptomů, je potřeba dbát především na dostatečnou hydrataci organismu a opatrné doplňování ztracených živin, v počátečních fázích zejména minerálů, ideálně bezezbytkovou dietou. Není možné Vám Manu přímo doporučit, jelikož ve volbě diety hraje roli celkový zdravotní stav, fáze onemocnění, věk dítěte a tak dále. Nejlepší volbou tedy bude rada s ošetřujícím lékařem, který má přístup ke všem potřebným datům. Pro uvážení mu můžete předložit náš nutriční štítek: https://cdn.shopify.com/s/files/1/0081/8210/4127/files/Tasterpack_nutrition_CZ.pdf?v=1610704131, na základě kterého bude sám nejlépe schopen rozhodnout, zda je ve Vašem případě Mana v rámci diety během onemocnění vhodnou volbou či nikoli.

Přejeme, ať je dcerka brzy opět v pořádku!

S pozdravem a přáním pěkného dne,
Nikola a Tým Mana

2 Likes

Děkuji za odpovědi. Určitě jsem manu nezvažoval jako léčebný prostředek a ani jako kompletní náhradu stravy dítěte. Odkazy, které jste mi poslali mám už dávno nastudované :blush:. Šlo mi jen o to, jestli můžu manou nahradit např. právě ty suché rohlíky, rýži či kaši :slight_smile: . Kromě toho se v prvotních fázích léčby podává právě jen tekutá/kašovitá strava, tak mi to přišlo ideální, obzvlášť když dcera ani nechtěla nic jíst, ale na manu chuť i přesto měla :slight_smile:. Každopádně ještě než jsme věděli, že jde o salmonelózu, tak jsme jí manu dali a tvářila se spokojeně i další den :relaxed:.

Takže za mě určitě palec nahoru :+1:

Dobrý den,

Měl jsem období, kdy jsem nemohl jíst naprosto nic. Vše bylo jakýmkoli způsobem nestravitelné a měl jsem velmi vysokou laťku citlivosti na intoxikaci z potravin. Několik měsíců to tak bylo a nebylo to vůbec příjemné. Šlo to pak horem spodem. Cítil jsem cokoliv i blbé zajedování rajčat či jablka atd…
-! až jeden z téže sensitivních mě doporučil Máňu - světě div se, ale v té době to bylo jediné co šlo v klidu pozřít a šlo to. Do chvíle, co jsem zjistil nevhodné přísady (hlavně hořečnan mléčný (jsem přísný vegan)) jsem si to rád užíval a je vážně super, to nejlepší v této době jedové.

GoodLuck