Mana a množství vody

Dobrý den, rád bych se zeptal, jestli je doporučované množství vody nějak nutné pro účinnost MANY. Rád si MANU připravuji jako takovou kaši, za použití málo vody a pak přidávám třeba sušené ovoce atd.
Vím, že vysoká teplota vody může ovlivnit vlastnosti MANY, děje se něco podobného i u použití malého množství vody?
Předem děkuji za odpověď.
Jiří Dyčka

Dobrý den,

děkujeme za dotaz. Mana Prášek i Mana Drink jsou složeny z více jak 30 různých ingrediencí a jednotlivé látky jsou v připraveném nápoji rozpuštěné ve vodě. Během přípravy nápoje probíhá mnoho fyzikálně-chemických procesů (hydratace, solubilizace, neutralizace…), které vyvolávají chemické reakce mezi jednotlivými složkami. Pokud do připravené směsi přidáme pouze malé množství vody, a vytvoříme pouze ‘‘kaši’’ nemusí být veškeré složky, dostatečně aktivované vodou. Důraz kladu především na minerály ve formě solí, kterým voda značně přidává k vstřebatelnosti. Ovšem v nové Maně Mark 6 máme již nově chelatované formy hořčíku (mléčnan hořečnatý), draslíku (citronan draselný) a zinku (glukonan zinečnatý), které mají dobrou vstřebatelnost i bez přímého rozpuštění ve vodě.
Zuzana, Mana

1 Like

Děkuji za odpověď,
takže pokud to chápu dobře, tak i u Maně Mark 6 je lepší prášek míchat s předepsaným množstvím vody?

Dobrý den,

za nás doporučujeme množství, které uvádíme, tedy na jednu porci 300 ml vody, ale jak jsme psali výše, u verze Mark 6 by neměl být problém s menším množstvím přidané vody :slight_smile:

S pozdravem,
Kristýna, Mana

Ano, u Mana origin je lepší to doporučené množství vody dodržet, u Mana Mark 6, díky chelatovym formám solí, by to neměl být až takový problém, a tím spíš ne, když k takové kaši, kterou si děláte, jistě pijete i sklenici nebo dvě vody, či jiného napoje, tak by se to mělo smíchat a promíchat v žaludku s dostatečným množstvím vody stejně, čili by mělo dojít k dostatečnému smíchání i rozpuštění, štěpení a vstřebání tak jako tak.

Ano, přesně tak jak uvádíte, omlouváme se pane Dyčko, pokud jsme se vyjádřili zbytečně složitě nebo nejasně.

S pozdravem
Zuzana, Mana