MANA a její cesta k nám

Zajímal by mne postup MANY až k nám.
Vím, že tímto způsobem částečně odhalíte své know-how, ale určitým způsobem je fascinující jak se u Vás MANA připraví a my si ji můžeme pohodlně vypít.

DRINK:
Předpokládám, že se nápoj chystá v nějakých velkých vanách oválného tvaru, kde se potřebné ingredience smíchají dohromady. Výsledný produkt následně prochází kontrolami. Kontroluje se kvalita, konzistence i to, zda je složení v pořádku a odpovídá normám. Po schválení laboratoře může MANA dál.
Krabičky je potřeba ještě před plněním složit a profouknout vzduchem, aby vevnitř nezůstaly nečistoty. Plnička následně dávkuje drink do krabiček. Celá krabička se uzavře. Víčka také prochází kontrolou. MANA musí být ošetřena, aby se nezkazila. Krabičky mají potisk, tudíž odpadá následná etiketace. Na krabičku se tedy jen přidává šarže a datum spotřeby.
Po tomto kroku přijíždí drink v krabičce, aby se zabalil a mohl naskládat na paletu. Drinky jsou pečlivě naskládané v krabičce s potiskem. (Poznala jsem jen tento druh balení). Krabice se naskládají na palety a ty putují až do obchodů ke spotřebiteli.
Po celou dobu výroby je potřeba, aby pracovníci dodržovali přísná pravidla v potravinářském průmyslu. Například - čistá zóna (tam kde je drink ještě otevřený a pracovníci s ním přicházejí, nebo mohou přijít do styku), špinavá zóna (tam kde je drink uzavřený). Při přechodu pracovníka se musí převléct plášť, síťku na vlasy atd…
Například, když se poškodí víčko ve špinavé zóně, ale nápoji se nic nestane, musí se s drinkem naložit podle předpisů. Nesmí se dát dál do provozu ani zkonzumovat.

Tedy alespoň takovou mám představu. Prosím napište, zda jsou mé domněnky správné.

Zajímal by mě tento postup u prášku.
Ano vím, že postup na konci bude velmi podobný. Před dávkováním bude potřeba pytlíky profouknout a zkontrolovat. Po dávkování opět zkontrolovat zda jsou opravdu uzavřené. Občas také zvážit, zda se plní všechny pytlíky stejně. Doplnit šarži. Zabalit do krabic a krabice poté putují k nám, nebo do obchodů, které si je objednají.

Bylo by možné udělat nějaké video třeba na Váš instagram? Nebo alespoň vypíchnout největší rozdíly ve výrobě?

Díky moc :slight_smile:

Dobrý den,

těší nás, že Vás Mana natolik zaujala, nicméně jak jste již na začátku své zprávy uvedla, jedná se o tzv. know-how výroby našeho produktu, a proto podrobné informace odhalit nemůžeme.

Děkujeme Vám za pochopení.

S přáním hezkého dne,

Veronika, tým Výzkumu a Vývoje
Mana

Zdravím,

díky moc za odpověď :slight_smile:

Budu tedy nadále sledovat váš instagram a doufat, že odhalíte alespoň plné sklady ať na ně můžu blaženě koukat a vyhlížet který balíček si objednám příště :smiley:

Přikládám video, které jsem našla. Myslím, že je více než uspokojující. Určitě doporučuji mrknout, jak to všechno frčí, zkrátka wow. :slight_smile: