Má někdo problém s alergií na Manu?

Dobrý den, nikde se nepíše nic o alergii…, mám alergii na jablka, lískové ořechy. Vždy zkoumám, co nové věci, které si kupuji, obsahují, abych neměla problém. Po vypití nápoje s jahodovou příchutí mi otekl krk. Mohla by mi vadit soja, ale někde jste uváděli, že by neměla působit alergicky, že je nějak upravená. Mám nakoupeno více příchutí a také 2 balení prášku, teď se bojím zkusit další, asi by mohl být problém stejný…

Dobrý den,
veškeré alergeny máme je napsané na našich internetových stránkách, vložím Vám zde odkaz. https://blog.mojemana.cz/faq/alergeny Prášková Mana i Mana Drink obsahují lepek (přášková Mana 12 mg na porci, tekutá Mana 9 mg v jedné porci), sojovou bílkovinu a sojový lecitin, přestože je v Maně pouze izolát sójové bílkoviny, pokud jste alergická na sóju, alergie se Vám zřejmě projeví. Mana je bezlaktózová, neobsahuje skořápkové plody ani žádné další alergeny uvedené v Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 1169/2011. Zde Vám ještě zasílám odkaz na kterém najdete podrobnější informace o složení Many a jednolivých rozdílech v dochucování příchutí jak u drinku, tak u Mana prášku https://blog.mojemana.cz/o-mane

S pozdravem
Zuzana, Mana

Dobrý den,
mám dnu a alergii na nikl. V mezi zakázanými potravinami mám mimo jiné luštěniny. Můžete mi prosím sdělit kolik hrachové bílkoviny je obsaženo v prášku Mark 6? Zakoupila jsem prášek jako řešení obědů v práci.
Děkuji.
Mirka

Dobrý den,

do Many nikl není přidáván. V Maně je obsaženo maximálně stopové množství Ni (maximálně µg), které je přirozeně součástí vstupních surovin. Zastoupení jednotlivých proteinů najdete jak na obale, tak i na našich webových stránkách. Pořadí proteinů uvádíme podle množství, které Mana obsahuje, od největšího po nejmenší zdroj: izolovaná sojová bílkovina, izolovaná hrachová bílkovina, ovesný, konopný, rýžový a řasový protein. Jedna porce prášku Origin Mark 6 tak dohromady obsahuje 21 g rostlinných bílkovin s kompletním aminokyselinovým spektrem. Bohužel, konkrétní poměry surovin nemůžeme uvádět. Chráníme tak naše výrobní tajemství.

S pozdravem
Zuzana, Mana