Low-carb verze MANY?

Dobrý den,

Chtěla bych se zeptat, jestli přemýšlíte o více variantách MANY s jiným poměrem živin.
Já například poslední dobou přecházím na nízko-sacharidovou stravu (něco ve stylu cukrfree) a líbilo by se mi, kdybych existovala vhodnější verze MANY i pro tuto stravu.

Děkuji,
Marie

Dobrý den,

moc Vám děkujeme za příspěvěk, zatím si Mana chce uchovat koncept plnohodnotné potraviny, což by nebylo možné, pokud bychom úplně vynechali sacharidy a cukry. Mana je nutričně kompletní plnohodnotné jídlo, které obsahuje všechny živiny, které lidské tělo potřebuje a využije. Obsahuje bílkoviny, sacharidy, tuky, vlákninu (rozpustnou a nerozpustnou), celé spektrum vitaminů a minerálních látek. Poměr živin v Mana je následující (tedy množstevní obsah živin) 24%t, 42%s, 26%b a 8% vlákniny. Dle zastoupení energetického obsahu jsou živiny v Maně v poměru 33%s, 21%b, 43%t, zanedbatelná vláknina 3%. Poměr živin v Mana je nastaven nejen dle doporučení EFSA/WHO, ale také náš tým odborníků z R&D sleduje současné vědecké a klinické publikace, které zaznamenávají vliv jídla na naše tělo. Při konzumaci Many je zisk energie (kalorii) především z tuků a sacharidů, proteiny slouží pak více k tvorbě endogenních proteinů a svaloviny. Oproti doporučení EFSA Mana obsahuje:
snížené množství sacharidů (denní množství sacharidů z Many je 170 g sacharidů/dle EFSA je RHP sacharidů 270 g/na den) - důvodem je regulace krevní glukózy; podpoření metabolismu ve směru tvorby ketolátek z tuků a aminokyselin, které dodají kvalitní energii než nadměrná konzumace sacharidů; u průměrného jedince, který má průměrný fyzický výdej nadměrná konzumace sacharidů může vést k jejich metabolismu na tuky a ukládání do tukové tkáně
zvýšené množství bílkovin (Mana 5 porcí obsahuje 100 g bílkovin/dle EFSA je RHP bílkovin 50 g na den ) - důvodem je podpoření růstu svalové hmoty, kdy v Maně jsou zdrojem aminokyselin rostlinné proteiny, u kterých je obecně známá nižší vstřebatelnost (<90%) oproti živočišným bílkovinám; proto každá porce Many dodává 20 g bílkovin, tak aby byly aminokyseliny průběžně doplňovány, a to v ideálním případě při každém jídle, protože aminokyseliny jsou z těla rychle eliminovány
zvýšené množství tuků (Mana 5 porcí obsahuje 95 g tuků/dle EFSA je RHP tuků 70 g/za den) - důvodem je podpoření metabolismu v prospěchu tvorby ketolátek, které dodají energii do celého tělo (i do mozku) bez negativního vlivu na glykémii; tuky obsažené v Mana jsou bohaté na nenasycené mastné kyseliny s obsahem omega-3; naopak oproti doporučení EFSA Mana obsahuje o polovinu méně nasycených tuků, jejich zdrojem je výborně energeticky využitelný kokosový tuk, bohatý na mastné kyseliny s krátkým řetězcem.

S pozdravem,
Zuzana, Mana

Hezký den,

já bych se také přimlouval do budoucna pro verzi “keto”. Chápu, že nefungujete jako strom přání, ale keto verze je jednak super byznys, protože tento druh diety skutečně funguje, ale i v mnohém napomůže těm, co ve standartní výživě plavou. Teď se z člověka, co chce držet keto dietu, musí stát odborník na jídlo, aby do sebe zbytečně nehrnul “zázračné koktejly”, které se s Manou nedají ani srovnat. Mluvím specificky za stranu vegetariánů a veganů, kteří zvažují tento druh diety a mají to výživově poněkud náročnější. A hlavně - trochu jako reakci na odpověď Zuzany - ti, co mají vypěstovanou inzulinovou rezistenci, těm současná Mana problém neřeší a to jak v otázce redukce těl. hmotnosti, tak dlouhodobé opravě tohoto problému. Z mé strany jde jen o podnět. Díky.

2 Likes

Dobry den,

děkujeme za Váš podmět, budeme o tom přemýšlet, neříkáme, že jsme v budoucnu zavření rozšíření našeho portfolia, naopak . :slight_smile:
Zuzana, Mana

Dobrý den,

Mana bez cukru by chutila trochu inač ako v súčasnosti, no ak by bola varianta s nižším obsahom sacharidov (alebo aj uplne bez nich), tak by bola Mana uplne dokonala. Za mňa palec nahoru tejto myšlienke.
Martin