Koupím Mana Mark 5

Bohužel mi nedělá Mark Mark 6 dobře. Mám potravinovou alergii na lepek a mléko, ale u Mark 5 se mi neprojevovala. Nemáte prosím někdo ještě Mark 5? Velmi jsem si na ni zvykl, chutnala mi a nerad bych ji po dvou letech úplně vyřadil z jídelníčku :frowning: Jsem ochoten si za ni i připlatit.

Dobrý den Honzo,

děkujeme za Váš příspěvek :slight_smile: Výrobu staré receptury Mark 5 jsme ukončili na jaře a krátce na to doprodali během „koronavirového zásobování“. Receptura Mark 5 s námi byla od roku 2018 a ve své době nabídla ultimátně kompletní nutriční složení. Po dvou letech je ale čas zařadit na ještě vyšší kvalitativní stupeň, zapracovat nové, nutričně plné ingredience, zužitkovat nejnovější vědecké poznatky, připomínky od zákazníků i stále se zdokonalující hi-tech výrobu. A díky tomu vyrobit k dokonalosti dotaženou recepturu Mark 6, která přináší největší nutriční pokrok v naší historii.
Je možné, že tím, že máte na určitou složku alergii, se u Vás projevila tzv. zkřížená alergie. Ta je vyvolána na základě podobnosti alergenů. Když k takovéto reakci dojde, protilátky imunitního systému reagují i na jiný alergen na základě podobnosti v sekvenci aminokyselin. Jinými slovy, pokud trpíte alergií na nějakou potravinu, můžete trpět alergií i na potravinu, která je jí '‘podobná’. Zkřížená alergie funguje například mezi jablky, břízou a mrkví (Mana mrkvovou vlákninu obsahuje) nebo mezi sójou a jinými luštěninami, viz. odkaz https://www.bez-alergie.cz/tabulka-zkrizenych-alergenu.

S pozdravem,
Kristýna, Mana

A nezkoušel jste Honzo hledat nějakou stravu,která je bez alergenů?Já hledala a našla,protože jsem celiak a chtěla jsem tento způsob stravování také vyzkoušet,tak mi to nedalo a našla jsem od německé firmy výborný Yfood a velmi mi chutná,je bez alergenů a já jsem moc spokojená,mám u nich vytvořenou stálou objednávku,jen si měním příchutě.

Zdravím Kristýno, to máte pravdu, něco takového tam bohužel u mě bude. No tak zkusím počkat na Mark 7 :slight_smile: Třeba se stane zázrak.

Díky moc za odpověď
Honza

Zatím jsem nezkoušel, pouze Chia shake, který je fajn, ale za hodinu po něm už mám zase hlad. Děkuji moc za tip, toto vyzkouším. Je mnohem lepší mít více variant :slightly_smiling_face:

A pokud by Vám i přesto zmíněný alternativní produkt vadil, lze si na některých stránkách namíchat produkt vlastní. Já jako celiak například nemohu oves v žádné podobě (tedy ani bezlepkovou oves) a takto jsem svůj problém vyřešil.

AK

Děkuji Adame, vyzkouším tip výše a uvidím. Jen se ještě se zeptám, jak to vychází s cenou za porci, pokud si to můžete namíchat podle sebe?

Bohuzel mam tu jen posledni 5 sacek cokoladove, kupoval jsem manu pro moji mamu, ma necele 2 krabice mana 5 ale v USA coz by se asi dost prodrazilo to poslat zpet do Ceska

No kdyby poštovné vyšlo do cca 400,- Kč max, tak bych do toho ještě šel. Jinak škoda, že jste tak z daleka…

Reknu mamce at vezme krabici na postu a zjisti cenu, jinak tu cokoladovou mam v Litomysli kdyby jste jel okolo

Dobrý den Honzo, mám ještě 4 poslední balení Mark 5 :slight_smile: Pokud máte zájem napište mi na golion zavináč volny.cz :slight_smile: