Experiment - život POUZE na Mana-ě

Dobrý den,

Předně: nejsem žádný fanatik, nepodporuji diety, věřím v pestrost a životní rovnováhu - nicméně u Mana-y jsme udělala výjimku a spontánně jsem se rozhodla zjistit co se bude dít (s mým trávením, s mým pocitem wellbeingu atd), když přejdu pouze na Mana-u. Testuji tedy Mana-u na sobě stejným způsobem jako se to dělá s alergeny = co se děje s tělem (případně energií a myslí), když budu užívat jen Mana-u.
První týden jsem na Mana-u přecházela postupně a Mana se pro mě stala takřka “návykovou” - chutnají mi všechny její dosavadní verze, těším se na každou další “dávku” :slight_smile: Spontánně šířím mezi své kolegy a přátele povědomí o Mana-ě.
Druhý týden už jsem čistě jen na Mana-ě a zjišťuji, že klasická jídla a sladkosti ve mě nevyvolávají potřebu si je koupit a jíst :slight_smile: Nicméně zaznamenávám něco jako pálení žáhy (na které jsme nikdy netrpěla) a zahleňování s bílým povlakem na jazyku (čekala bych, že by to mělo být spíš opačně)
Nyní jedu třetí týden na Mana-ě a stále čekám jestli pálení žáhy a zahleňování bude ustupovat, nebo se bude horšit.
Zajímal by mě Váš názor čím to může být (?) - Jsem zdravá, dbám o svou životosprávu, nepiju alkohol, nekouřím, coby tekutiny k Mana-ě užívám (jako vždy) jen vodu, slabé bylinkové čaje nebo slabý zelený čaj.
Nerada bych si rozhodila tímto experimentem metabolismus a trávení - máte / má někdo podobné zkušenosti?
Děkuji

2 Likes

Těžko hodnotit, pokud je to záležitost individuální. Ale jedno bych přeci jen zmínil: nastudovat Ayurvédu. Proč? Jako jediná taková věda skutečně do hloubky a dopodrobna popisuje tělo, tedy tři základní segmenty (Dóšy) a dobrý je, že jsou jenom tři a pak, protože většina našich těl je kombinace všech tří dóš, zjistit poměry, tedy čeho jsem nejvíc atd. Zjistit jaká jsem kombinace dóš lze dnes pohodlně na webu. Pak doporučuji nastudovat, co je pro tu mojí dóšu výživově prospěšné a naopak, čím tělu ubližuji. No a s tím souvisí nastudování složení Many a mám jasno.

Myslím, že by toto mohlo být směřováno i na vývojáře Many a mysleli nejen na tzv. “exaktní západní” vědu, ale i tu, kterou tu máme tisíce let, jen není z mnoha důvodů relevantních i irelevantních, tolik známá. Můj ideální koncept by vypadal tak, že vyrobím tři druhy Many, pro tři různé dóšy. Tedy vyrobím ideální receptury pro každou z nich. V Indii se celkem normálně setkáme s tím, že restaurace nabízejí tři druhy menu (vč. kombinace koření atd.), tedy menu pro každou dóšu. Jelikož je to pro ně normální, nikdo nedělá senzaci z toho, že to je klíč k jejich perfektnímu zdraví. Jenže u nás by to bylo revoluční :slight_smile:

cool nápad, ještě by bylo super udělat zvláštní Manu pro každou krevní skupinu, keto a podle znamení zvěrokruhu.

Právě držení se “exaktní západní vědy” je to, proč je Mana na špici a daří se jí. A tato orientace na empiricky zjištěná data, výzkum a racionální uvažování má u mě osobně obrovskou váhu, značce totiž kvůli tomu věřím.

A jen na okraj, věda co tu je po tisíce let a není z mnoha důvodů tolik známá, no, máte pravdu, že je to z mnoha relevantních důvodů. Ale Váš názor a možná i přesvědčení plně respektuji.

AK

2 Likes

Dobrý den,

děkujeme za Váš příspěvek. Mrzí nás, že Vás po vypití Many doprovází tyto nepříjemnosti.

Je možné, že trpíte intolerancí na některou z našich surovin (např. sóju, lepek)?

Pokud žádnou intolerancí na suroviny obsažené v Maně netrpíte a pálení žáhy a zahleňování by neustupovalo, doporučujeme Vám konzultovat složení Many s Vaším ošetřujícím lékařem.
Zde Vám přikládám link na nutriční složení: https://blog.mojemana.cz/faq/nutricni-info

S pozdravem
Zuzana, Mana