Dávkování. Prášek | Mark 5

Je to jen pár dní od vydání nové práškové verze Mark 5 a my od vás sbíráme chválu i poznatky, o které by bylo dobré se s vámi podělit a díky tomu si Manu užít opravdu naplno. Dotazy se točí kolem nutričního obsahu, rozmíchání a dávkování nově přiloženou odměrkou vs originální nerezovou.

? Dotaz 1: Je Mark 5 nutričně stejná jako Mark 4

Ano je. Z nutričního pohledu jsou hodnoty stejné jako u předchůdce Mark 4. Co se změnilo je, že jsme spojili prášek a olej do jedné robustní substance. 86g (400kcal) MK5 je plně srovnatelné s 68 g prášku MK4 a 18 g oleje MK4. Když tato množství smícháte s vodou, dostanete stejný výsledek.

? Dotaz 2: Zdá se mi trochu vodovější?

Černá odměrka je o něco menší než nerezová. Při provedení uživatelských testů nám vyšlo, že pokud do odměrky Manu nepřitlačíte tlakem prstů přes stěnu sáčku, tak je nadávkováno místo 86g o 20% méně cca 70g. Což ve výsledku vede k dávkování menší gramáže prášku na stejný objem vody. Mana je tedy v naprostém pořádku a jde pouze o dávkování.

:information_source:: "Na nápravě pracujeme a nová odměrka, která bude uživatelsky stejná jako ta nerezová, je již ve výrobě."

Do té doby pro vás máme hned tři řešení.

1. zakoupit originální Starter Kit (Doručení zdarma!)

2. dávkovat méně vody 200ml až 250ml na dvě černé odměrky

3. prášek více zatlačit o stěnu sáčku do odměrky

? Dotaz 3: Občas se nerozmíchá dokonale

U Mark 5 o něco déle trvá absorbce vody. Doporučujeme míchat dle přiloženého návodu. Dochází k tomu, že substance o sebe při míchání naráží a dochází k super jemnému rozmíchání. Do lahve nejdříve doporučujeme dát prášek a potom vodu. (ne úplně ledovou)

Krásný den, mám dotaz ohledně plastové odměrky. Omlouvám se, že to úplně nesouvisí s tímto vláknem, ale nechci kvůli tomu zakládat téma nové.
Koupila jsem si Starter Kit v domnění, že bez odměrky si moc MANU neužiju. Nicméně po koupi jsem zjistila, že už plastovou odměrku do balení dodáváte. A teď můj dotaz.
Vzhledem k tomu, že už mám nerezovou odměrku, bude možné si u vás zakoupit MANA prášek bez toho plasťáka? Třeba bude u objednávky na výběr - “Chci MANU s plastovou odměrkou” nebo “Mám nerezovou odměrku, plasťáka nechci, děkuji.”
Upřímně, nevím, co bych s tolika plastovými odměrkami dělala, navíc když mám originální krásnou nerezovou… :slight_smile: A toho odpadu… Díky za to, že naše podněty čtete a že nad nimi přemýšlíte! :slight_smile:

Dobrý den,

nemusíte se omlouvat, nic se nedějě! Prozatím nabízíme možnost objednat Mana Prášek pouze s plastovou odměrkou. Nechceme tvrdit, že v budoucnu nebude možnost objednat balení prášku bez odměrky, ale mnoho zákazníků si objednává balení práškové Many bez Sterter Kitu, nebo mimo domov, kde odměrku zrovna nemají a jelikož přikládáme doporučené dávkování spjaté s naši odměrkou, nechceme naše zákazníky dostat do situace, kdy budou muset dávkovat Mana Prášek od oka.

S novou verzí Mana Prášku | Mark 5 jsme efektivně zmenšili kompaktní balení (bez olejových lahviček) a tak ušetřili obsah plastů oproti předchozí verzi o 50,2 % a celých 20 % jsme ušetřili na papíru.
Nicméně vážíme si Vaší zprávy a nápadu!

Hezký den.
Veronika, tým Výzkumu a Vývoje
Mana

Děkuji, Veroniko, za odpověď. Tak já si počkám, až přibyde lidí, které už bude těch dvacet odměrek (v případě častého užívání MANY) doma štvát a budou chtít MANU už taky bez odměrky. :slight_smile: Věřím, že pak to již začnete řešit. :slight_smile: Předem moc děkuji. :slight_smile:

já bych to tak nehrotil. tak máme pár odměrek navíc. no?
jednu třeba do práce, jednu domů, atd. a tak se tedy nejaka pak vyhodí. výrobci dávají k pracím práškům či jiným směsím také odměrky.

ještě bych doplnil můj tip na lepší rozmíchání prášku (také mi dělal hrudky)
a) pomáhá, kdyz nejdříve dám práše, ale jen trochu vody. a např. vidličkou tuto hutnou směr ručně zamíchám. a až pak doleju zbytek vody. výsledkem je mana zcela bez hrudků :slight_smile:

b) co mě spíš štve je že jsem si uplne zbytečně zakoupil ten starter kit.
mám odměrku nerezovou navíc kdyz se ted dávají zdarma plastové
a ta láhev není moc dobrá, jelikož se z toho blbě pije (nechává to na obličeji a nosu stopy :slight_smile:a také se v tom mana blbě míchá.
mám takový malý shaker z Mixit a ten to krásně promíchá a výborně se z toho pije.

Vidíte, Vy hrotíte starterkit, já odměrky. :slight_smile: S lahví jsem spokojená, dokážu Manu skvěle protřepat i bez vidličky, prostě podle návodu a funguje to. :wink:

Měl jsem problém s rozmícháním při sypání prášku do vody, protože mám pocit že u Mark 4 nebo 3 to tak bylo v návodu - na cestách nemám obyčejně jinou odměrku nebo není pohodlné přelévat odměřenou vodu sem a tam - každopádně v minulých verzích se vše krásně rozmíchalo. Teď pomůže, jak psal @michal , prášek a do něj trocha vody. Já jsem osobně ani nepotřeboval vidličku. Prostě prášek → trocha vody → míchat → další trocha vody → míchat… a takto pro jistotu na 3x a hrudku jsem nenašel. Každopádně to “externí” odměřování je trošku nepohodlné :confused: