Co Mana & Omega-3 a Omega-6 mastné kyseliny?

V Mana Prášku a Mana Drinku je zdrojem lipidů řepkový, slunečnicový, kokosový, lněný olej, olej z mořských řas, sojový lecitin a dále jsou lipidy součástí ovesné vlákniny i sojové bílkoviny.

Lipidy, oleje a tuky obsahují nasycené, mononenasycené nebo polynenasycené mastné kyseliny. Nasycené a mononenasycené mastné kyseliny si dokáže náš organismus vytvořit sám. Tento fakt platí, pokud máme dostatek všech živin. Nicméně není tomu tak u polynenasycených mastných kyselin. Mezi esenciální polynenasycené mastné kyseliny patří omega-3 alfa-linolenová kyselina (ALA) a omega-6 linolová kyselina (LA). Zdrojem těchto zdraví prospěšných esenciálních mastných kyselin je právě v Maně obsažený řepkový, slunečnicový a lněný olej.

Alfa-linolenová kyselina přispívá k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi při konzumaci alespoň 2 g denně.

Olej z mořské řasy Schizochytrium sp . je v Mana Prášku i Mana Drinku bohatým zdrojem kyseliny dokosahexaenové (DHA) a eikosapentaenové (EPA), tedy také omega-3 polynenasycených mastných kyselin. DHA a EPA přispívají k normální činnosti srdce při konzumaci alespoň 250 mg denně. DHA navíc přispívá k udržení normální činnosti mozku a normálního stavu zraku při konzumaci alespoň 250 mg denně.

5 porcí Many Prášku či Mana Drinku dodá 1150 mg kyselin DHA a EPA, z toho 1105 mg DHA. V denní porci Mana Prášku je 5 130 mg ALA a v denní porci Mana Drinku 5070 mg ALA.

Veronika, R&D tým

1 Like

Dobrý den,
zajímá mě,jak se do prášku zapracovávají oleje.
Děkuji za odpověď!
Věra