Choco mana a puriny

Dobry den,
kolik kakaoveho prasku obsahuje jedna davka many? (2 odmerky)
Zajimam se kvuli onemocneni ohledne “dny”. Protoze tam se v diete nedoporucuje cokolada nebo kakaovy prasek.
Nedelali jste si rozbor, kolik jedna davka obsahuje podilu purinu?

Dekuji

Dobrý den,
děkujeme za Váš zájem a dotaz.
Můžeme Vás ubezpečit, že k výrobě naší příchutě Choco užíváme výběrového kakaa od předního dodavatele. Jeho konkrétní obsah Vám však nemůžeme sdělit, jelikož je to součást výrobního tajemství. Alespoň pro představu může posloužit náš nutriční štítek, ve kterém jsou všechny použité suroviny seřazeny sestupně podle míry jejich zastoupení: https://cdn.shopify.com/s/files/1/0081/8210/4127/files/Tasterpack_nutrition_CZ.pdf?v=1610704131.
Ohledně množství purinů Vám, bohužel, nemohu v současné chvíli konkrétními čísly odpovědět. V takto komplexní směsi jakou je Mana, nedokáže žádná v ČR akreditovaná laboratoř množství purinů stanovit. Hledáme další možnosti, jak tyto hodnoty získat a hned, jak to bude možné, budeme výsledky sdílet. Puriny jsou součástí látek běžně se vyskytujících v živých organismech, a to jak živočišných, tak i těch rostlinných, proto v současné době jistý obsah purinů v Maně nelze vyloučit. Mana je čistě rostlinného původu, a tím pádem u ní alespoň můžeme očekávat nižší množství purinů v porovnání například s masnými výrobky, které naopak spadají do skupiny potravin s jejich vysokým obsahem. Mana je svým složením primárně určena pro zdravého dospělého jedince, tedy nikoli k léčebným či diagnostickým účelům. Jelikož je fungování lidského těla a působení složek potravy na organismus velice individuální, a o to víc v případě jakýchkoli zdravotních obtíží, vždy doporučujeme před začátkem konzumace Many probrat její složení s ošetřujícím lékařem, který je nejlépe schopen adekvátně posoudit, zda je v daném konkrétním případě Mana vhodná či nikoli. K dispozici je právě náš nutriční štítek, na který jsem odkazovala výš, ve kterém naleznete výčet všech použitých surovin.
Závěrem přikládám odkaz na webové stránky, které by Vám mohly být nápomocné. Je zde evidován obsah purinů v různých typech potravin: Cocoa powder.
S pozdravem a přáním pěkného dne,
Nikola a Tým Mana

Jsem na veškeré čoko alergický,

Dostal jsem tester pack, bohužel potvrzuji svou zkušeností, že čoko mana není pro všechny, mě potom naskočili alergické reakce, nyní detoxikuji a vracím se do relativního tzv normálu.

Ale chutné to bylo! Povedlo se… :smiley:
A chutnalo to nejenom mě.

Za testerPack Máni děkuji

GoodLuck